Ombudsman • Home Credit Slovakia, a.s.

Ombudsman klientov
Home Credit

Spokojnosť našich zákazníkov
je u nás na prvom mieste.

1251 zborovsky portret a podpis 93866e56 2a245fe5b0e1a990774a27221acec41d

Činnost ombudsmana

Dohliada na dodržiavanie
Zásad Home Creditu.

Pomáha klientom v ťažkých životných situáciách.

Ako kontaktovať ombudsmana

Komu už ombudsman pomohol

Odkladáme splátky potrebným

Koronavírus mnohým obrátil život „hore nohami“, mnohí prišli o prácu, o finančné prostriedky, ktoré sú potrebné pre každodenný život. Týchto ľudí netrápilo, že sú zatvorené reštaurácie, fitness centrá, ale trápilo ich, že nemajú z čoho nakúpiť, zaplatiť náklady na bývanie a svoju pôžičku.

Celý príbeh

Odkladáme splátky potrebným

Koronavírus mnohým obrátil život „hore nohami“, mnohí prišli o prácu, o finančné prostriedky, ktoré sú potrebné pre každodenný život. Týchto ľudí netrápilo, že sú zatvorené reštaurácie, fitness centrá, ale trápilo ich, že nemajú z čoho nakúpiť, zaplatiť náklady na bývanie a svoju pôžičku. Napriek tomu, že bol stanovený Zákon o odklade splátok z dôvodu zmiernenia negatívnych následkov pandémie, nie na všetky typy pôžičiek sa tento Zákon vzťahoval. Preto ombudsman so svojím tímom pripravil a zrealizoval projekt pomoci v súvislosti s odkladom splátok. Mnohé pôžičky boli riešené individuálne a mnohým klientom sme vyšli v ústrety s odkladom práve pri Zmluvách, na ktoré Zákon „nemyslel“.

Vo výnimočných prípadoch odpúšťame úroky

Vyšli sme v ústrety pánovi Kovářovi, ktorý žiadal o pomoc, pretože je dôchodca, a aj napriek tomu, že má cukrovku, stará sa o dcéru s vážnym vrodeným ochorením. Pôžičku si od Home Creditu vzali na úpravu bývania, aby dcéra mohla využívať vybavenie domácnosti aj samostatne.

Celý príbeh

Vo výnimočných prípadoch odpúšťame úroky

Vyšli sme v ústrety pánovi Kovářovi, ktorý žiadal o pomoc, pretože je dôchodca, a aj napriek tomu, že má cukrovku, stará sa o dcéru s vážnym vrodeným ochorením. Pôžičku si od Home Creditu vzali na úpravu bývania, aby dcéra mohla využívať vybavenie domácnosti aj samostatne. Pánovi Kovářovi sme sa rozhodli najprv odpustiť úroky na prvej zmluve a znížiť úrokovú sadzbu na druhej zmluve, ktorú u nás mal. Nakoniec sme všetko prehodnotili a odpustili úroky aj na druhej zmluve. Zostanú mu tak aj po zaplatení nájomného, liekov a splátok peniaze na najpotrebnejšie veci. Vážime si ľudí s veľkým srdcom, ako je pán Kovář. Aj napriek svojej chorobe sa neváha starať o dcéru a zlepšovať jej životnú úroveň.

Miroslav Zborovský

V Home Creditu začínal v roku 1999 ako radový operátor. Dnes je súčasťou vedenia spoločnosti a členom dozornej rady. Posledných dvanásť rokov je Mirkovým poslaním kontakt so zákazníkmi. Snaží sa urobiť všetko pre to, aby sa k nám zákazníci radi vracali. V súčasnej dobe je zodpovedný za chod oddelenia Zákazníckej spokojnosti a je ombudsmanom klientov Home Creditu.

1265 mirek zborovsky 1 roz a8bcba1b 7e18eb4accd70ac041ec2e04b0c6b75d