Home Credit ako prvá úverová spoločnosť umožnila svojim klientom…

Home Credit ako prvá úverová spoločnosť umožnila svojim klientom platiť aj mobilom

23. 05. 2019

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu v obchodoch, reštauráciách či pri  nákupoch cez internet pohodlne platiť na vybraných e-shopoch aj svojim mobilom, inteligentnými hodinkami alebo tabletom. Držitelia kreditnej karty od Home Creditu si ju jednoducho prevedú do digitálnej podoby v mobilnom zariadení, ktoré budú môcť potom používať celkom bezpečne namiesto samotnej platobnej karty. Home Credit tak pokračuje v trende digitalizácie svojich služieb. Len nedávno spustil mobilnú aplikáciu, ktorá umožňuje jej užívateľom jednoduché spravovanie peňazí. Čoskoro príde na rad aj zavedenie systému One click pre nákup v e-shopoch.        

Mobil plne zastúpi platobnú kartu

Mobilom alebo tabletom tak môžu po novom Slováci s kartou od Home Creditu platiť kdekoľvek v obchodoch, ktoré majú platobný terminál, napríklad za nákup v potravinách, tankovanie na čerpacej stanici či v obchode s oblečením alebo v drogérii. Taktiež si môžu takto jednoducho vybaviť platby na samoobslužných termináloch umožňujúcich bezkontaktné platby, trebárs za parkovanie, uhradiť vstupenky či cestovné lístky. Samozrejmosťou sú aj nákupy cez internet u obchodníkov, ktorí akceptujú Google Pay a tiež vyberanie hotovosti zo všetkých bezkontaktných bankomatov. „Zrejme najväčšiu výhodou platenia mobilom je jeho jednoduchý, bezpečný a hlavne komfortný princíp. Takto vôbec so sebou nemusíte nosiť peňaženku či platobnú kartu alebo pri nakupovaní online si nemusíte sadať za počítač. Nosiť so sebou mobil takmer všade je pritom v dnešnej dobe úplnou samozrejmosťou. Karta digitalizovaná v mobile je pritom rovnako bezpečná a chránená ako ktorákoľvek bežná platobná karta,“ hovorí vedúci oddelenia kreditných kariet spoločnosti Home Credit Alessandro Villa. Home Credit je prvou „nebankovou“ spoločnosťou na slovenskom trhu, ktorá prináša pre svojich klientov možnosť platiť mobilnými zariadeniami a plne sa tak vyrovnáva v komforte poskytovaných služieb bežným bankám, niektoré v tom dokonca aj predstihne.

 

Ako na to?     

„Kartu v mobilnom zariadení môžu zákazníci využívať v mobilných zariadeniach s operačným systémom Android 5.0 Lollipop a vyšším, ktoré využívajú technológiu NFC. Taktiež je potrebné mať zriadený Google účet, teda Gmail. V obchode Google Play si zdarma stiahnete aplikáciu Google Pay a nainštalujete si ju do svojho mobilu alebo tabletu,“ približuje A. Villa.

Kartu v mobilných zariadeniach si môžu Slováci vytvoriť z akejkoľvek platobnej karty, ktorú im Home Credit vydal. Podmienkou je, aby bola karta platná a aktívna. „Pokiaľ už u nás máte úverový účet, ale nemáte kartu, môžete si kedykoľvek požiadať zdarma o jej vydanie a po jej aktivácii si ju môžete zaregistrovať do svojich mobilných zariadení. Jednu kartu si môžete registrovať aj vo viacerých vašich zariadeniach,“ dopĺňaA. Villa.

Kartou v mobile, smart hodinkami alebo tabletom môžete platiť podobne ako platobnou kartou. Teda pri transakciách do 20 eur stačí rozsvietiť displej na vašom zariadení. Pri sumách vyšších ako 20 eur je už potrebné prednastaveným spôsobom odomknúť obrazovku telefónu, či už vašim číslom, heslom, gestom alebo odtlačkom prsta. 

 

Digitalizácia služieb pokračuje aj službou One click

Spoločnosť Home Credit zavedením platieb prostredníctvom mobilných zariadení napreduje v skvalitňovaní poskytovaných služieb, ktoré sú tak pre klientov rýchlejšie, dostupnejšie a komfortnejšie. Len nedávno spustil mobilnú aplikáciu, ktorá umožňuje jej užívateľom jednoduché spravovanie svojich peňazí. Za pár sekúnd si tak môžu prezrieť v mobile aktuálnu výšku splátky, zostatok na kreditnej karte či rýchlo previesť peniaze na bežný účet. Už čoskoro Home Credit počíta aj so zavedením systému One click, ktorý výrazne zjednoduší nakupovanie online. Na partnerských e-shopoch si tak klienti Home Creditu budú môcť veľmi rýchlo a pohodlne kúpiť aj drahší tovar, na ktorý v danej chvíli nebudú mať dostatok vlastných peňazí, pretože môžu nakupovať na splátky. Takýto nákup bude pritom úplne bezpečný a taktiež prehľadný, pretože klienti si hneď môžu pozrieť aj výšku svojich splátok.