Home Credit s Flexibilnou pôžičkou pre podnikateľov ponúka rýchlu a…

Home Credit s Flexibilnou pôžičkou pre podnikateľov ponúka rýchlu a férovú alternatívu k bankovým úverom

23. 10. 2023

Home Credit najnovšie vstupuje na úverový trh pre podnikateľov. V súčasnosti ponúkne živnostníkom a na budúci rok už aj právnickým subjektom neúčelovú pôžičku, ktorej dojednanie je rýchle, podmienky sú jednoduché a zrozumiteľné, pričom splátky si môžu ľahko prispôsobiť svojim potrebám. Na rozdiel od väčšiny bánk pritom nie je potrebné kvôli žiadosti o Flexibilnú pôžičku nútiť podnikateľov k osobnej návšteve, k vysvetľovaniu účelu pôžičky a odpadá tu aj bezdôvodná byrokracia. Nový finančný produkt od Home Creditu ponúka férovú alternatívu s jasnými pravidlami, klient je vo vzťahu so spoločnosťou rovnocenným partnerom, ktorého nebude zbytočne zaťažovať.


Flexibilná pôžička pomôže podnikateľom vytvoriť si dlhodobú finančnú rezervu alebo im vyriešiť často kľúčový problém s cashflow. Pôžička je neúčelová, a rovnako ako v prípade pôžičky pre bežných spotrebiteľov, ponúka flexibilitu v splácaní a prispôsobí sa tak aktuálnej situácii podnikateľa.

„Z nášho prieskumu medzi podnikateľmi jednoznačne vyplynulo, že chcú produkt, ktorý si dohodnú bez nutnosti osobnej návštevy, každý mesiac môžu posielať inú čiastku, čo ocenia predovšetkým sezónni podnikatelia. Navyše, pôžičku môžu po splatení čerpať opakovane. Podnikateľom môže táto pôžička pomôcť taktiež v prípade negatívneho cashflow alebo ako finančná istota,“
uvádza Milan Cáder, riaditeľ divízie Produkty a Marketing Home Credit SR a ČR.

V prieskume sa tiež ukázalo, že pokiaľ má klient vo svojej banke úver, ktorý nie je ešte splatený, je pre neho zložitejšie získať ďalší. V niektorých prípadoch sa vyžaduje zriadenie bežného účtu, celý proces je zdĺhavý, trvá aj niekoľko dní a pre žiadateľa o úver je často nepríjemný.

Vybavenie komplet online, schválenie a do 15 minút

Hlavnou výhodou neúčelovej Flexibilnej pôžičky pre podnikateľov od Home Creditu je dojednanie online, a to vrátane podpisu pomocou SMS, pričom pôžička je schválená do 15 minút. Podnikatelia majú v mobilnej aplikácii prehľadné informácie o čerpaní a splácaní. Môžu si meniť splátky a raz ročne splátku vynechať úplne. Kompletný proces žiadosti je veľmi jednoduchý a rýchly. Cieľový stav novo zavádzaného procesu je doložiť iba IČO a bankový účet, ostatné údaje si Home Credit dohľadá z dostupných zdrojov.

S Flexibilnou pôžičkou pre podnikateľov nemusí klient vysvetľovať účel jej použitia, každý mesiac môže splácať inú čiastku, a to kedykoľvek počas mesiaca a môže opakovane pôžičku čerpať v rámci schváleného rámca. Jej úroková miera sa začína na 8,9 %, pôžička je úplne bez poplatkov, vrátane predčasného splatenia, výška úveru sa pohybuje od tisíc do 20 tisíc eur.

Kontakt pre novinárov:
Michal Račko

Senior PR Consultant
PR Clinic
E-mail: racko@prclinic.eu
Tel.: (+421) 903 727 560

Poznámka pre editorov:
Spoločnosť Home Credit a. s.
bola založená v roku 1997 a dnes je súčasťou globálnej fintech skupiny, ktorá vo svojom odvetví patrí k najväčším na svete. Home Credit pomáha ľuďom nielen pri nákupoch na splátky priamo v obchodoch a na internete, ale ponúka aj hotovostné úvery a úvery na autá, konsolidáciu existujúcich pôžičiek či kreditné karty. Na Slovensku poskytol Home Credit Slovakia, a.s. v roku 2022 úvery v celkovej výške 247,5 miliónov eur. Viac na www.homecredit.sk

Skupina PPF
pôsobí v Európe, Ázii a Severnej Amerike. Investuje do rôznych odvetví - od telekomunikácií a médií cez finančné služby, elektronický obchod, biotechnológie až po nehnuteľnosti a mobilitu. Skupina má aktíva v hodnote takmer 40 miliárd eur a celosvetovo zamestnáva viac ako 60 000 ľudí (k 31. 12. 2022).