Home Credit Slovakia má novú HR riaditeľku, ľudské zdroje povedie…

Home Credit Slovakia má novú HR riaditeľku, ľudské zdroje povedie Jana Šufajzlová

13. 05. 2016

Jana Šufajzlová riadi po novom divíziu ľudských zdrojov spoločnosti Home Credit. Na pozícii Chief HR Officer strieda Gabrielu Lžičařovú. Vo funkcii sa J. Šufajzlová zameria predovšetkým na to, aby so svojím tímom prispela k dobrým obchodným výsledkom, plánovanému repositioningu a taktiež k pozitívnemu vnímaniu spoločnosti ako najlepšieho zamestnávateľa.

 

Jana Šufajzlová je pôvodnou profesiou právnička so vzdelaním ukončeným na Karlovej univerzite. V roku  2001 svoj profesionálny rozvoj zamerala na oblasť human resources. Skúsenosti postupne získala vo všetkých disciplínach odboru, pričom sa okrem iného zamerala na oblasť farmácie, IT a bankovníctva. V rámci personálnej praxe pôsobila jednak v menších spoločnostiach, ako aj v globálnych korporáciách. Pracovala napríklad v brnianskej pobočke spoločnosti IBM, kde zavádzala IBM model HR biznis partneringu. V IBM následne viedla personálne oddelenie podporujúce viac ako 3 000 zamestnancov. Do Home Creditu Jana Šufajzlová prichádza zo spoločnosti AVG Technologies, kde v pozícii Senior HR Business Partnera zodpovedala za personálne riadenie útvarov a podporu útvarov inžinieringu, salesu a marketingu pre segment koncového zákazníka. Tie boli v danej dobe rozmiestnené v niekoľkých krajinách sveta (Česká republika, Veľká Británia, Izrael, Srbsko, USA, Kanada).


Po takmer dvanástich rokoch pôsobenia v IT sektore sa vraciam sa do finančného sektora, kde som pred mnohými rokmi krátko pôsobila a ktorý je mi blízky svojou náplňou. Do Home Creditu ma okrem iného nalákal aj plánovaný repositioning. Ten, ako verím, zaboduje u našich zákazníkov, ale aj u potenciálnych kandidátov prebudí záujem pracovať v spoločnosti, ktorá okrem výsledkov kladie dôraz aj na férovosť a inovácie vo svojom odbore, "uviedla Šufajzlová pri svojom nástupe.


Jana Šufajzlová býva v Brne, je vydatá, má 2 synov, ktorým venuje väčšinu voľného času, najmä pri športe a turistike.