Home Credit spustil Správcu Financií • Home Credit Slovakia, a.s.

Home Credit spustil Správcu Financií

24. 04. 2014

V apríli spustila spoločnosť Home Credit na Slovensku aj v Česku internetovú aplikáciu Správca Financií (www.SpravcaFinancii.sk, www.SpravceFinanci.cz). Tá je určená všetkým klientom, ktorí chcú svoje finančné produkty obsluhovať jednoducho a online. Ponúka prehľad o vyčerpanej čiastke alebo splátkach na niekoľko kliknutí a to 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

 

Správca Financií, ktorá bola spustená prvého apríla, je internetová aplikácia, v ktorej majú klienti k dispozícii prehľad o svojich produktoch a transakciách. Správca Financií je tak veľkým krokom, ktorý naväzuje na jeden z pilierov Home Creditu - komunikáciu online. Záujem o aplikáciu je zo strany klientov vysoký. Počas prvých troch týždňov sa do nej na Slovensku prihlásilo viac ako tisíc klientov. "Spontánny záujem klientov o novú aplikáciu nás teší. Ich doterajšie reakcie sú veľmi pozitívne, čo nás utvrdzuje v tom, že sme sa vydali správnou cestou a že aplikácia je dobrá," hodnotí Správcu Financií riaditeľ divízie Produkty a CRM Home Creditu Vít Růžička.

 Správa kariet aj konsolidácia v jednom

V aplikácii Správca Financií klienti nájdu informácie o všetkých svojich kartových produktoch, nákupoch na splátky, rovnako aj o hotovostných úveroch alebo konsolidácii. Klienti sa tak počas niekoľkých sekúnd dozvedia, aká je výška ich splátky, či bola pripísaná na účet alebo si tiež môžu sami vytlačiť potvrdenie o splatení svojho úveru. Majú ho tak úplne pod kontrolou v ktorýkoľvek deň či hodinu. Pri kartových produktoch je k dispozícii prehľad platieb vrátane filtra podľa času alebo typu platby. Zobrazuje sa tiež stav vernostného konta a pripísaná čiastka podľa jednotlivých platieb kartou. "Je pre nás dôležité, aby klienti mali detailný prehľad o svojich produktoch kedykoľvek si spomenú. Internet dnes používajú tri štvrtiny všetkých domácností, preto je rozvoj internetovej aplikácie nevyhnutnosťou," dodáva Růžička.

Správca Financií ponúka aj moderné metódy ako uhradiť jednotlivé splátky. Systém automaticky generuje tzv. QR kód, ktorý je možné vytlačiť. Pokiaľ to klientovo mobilné bankovníctvo v telefóne dovoľuje, môže tento kód ľahko naskenovať a vytvoriť tak okamžite príkaz na úhradu. Z pohodlia domova počas niekoľkých sekúnd uhradí svoju splátku.

Internetový limit na tri kliky

Okrem náhľadových akcií môže klient realizovať aj aktívne operácie. Veľmi jednoducho si môže napríklad previesť hotovosť z kreditnej karty na svoj bežný účet. Pri odoslaní hotovosti si vyberá, či následne čiastku splatí jednorázovo alebo chce splátky rozložiť do splátkového kalendára. Ďalšou z operácií, ktoré klienti často využívajú je zmena internetového limitu. Rad užívateľov kariet to využíva pri platbách cez internet, pre ktoré potrebujú dočasne zvýšiť svoj limit. Vďaka Správcovi Financií túto operáciu zrealizujú počas niekoľkých sekúnd.

 Clusterové riešenie

Správca Financií je po technickej stránke postavený tak, aby zodpovedal aktuálnym najvyšším nárokom. Medzi jeho kľúčové vlastnosti patrí napríklad to, že ide o single-page aplikáciu, ktorá vo veľkej miere využíva AJAX. Robustnosť a výkon sú zaistené prevádzkou v clusteri s využitím technológie Oracle (Coherence, Oracle Service Bus, Weblogic a ďalšie). Vďaka tomu bude technické riešenie vyhovovať aj o niekoľko rokov. Správca Financií využíva opensource frameworky, ako sú Apache Wicket, Spring, Spring Web Services atď. Klienti sa ale nemusia obávať, že by šlo o aplikáciu určenú pre počítačových expertov. Práve naopak. Zásadný dôraz bol kladený hlavne na intuitívnosť a prehľadnosť, na čo sa pri návrhoch internetových bankovníctiev často zabúda.