Letné Shakespearovské slávnosti na Bratislavskom hrade • Home Credit…

Letné Shakespearovské slávnosti na Bratislavskom hrade

21. 06. 2005

Letné shakespearovské slávnosti opäť poctili svojou návštevou Bratislavu. Piaty ročník festivalu prebieha od 1. júla do 5. augusta a diváci si môžu pozrieť až 30 predstavení troch inscenácií. Hlavným partnerom Letných shakespearovských slávností je spoločnosť Home Credit.

Okrem reprízy inscenácie Hamlet v hlavnej úlohe s Jiřím Langmajerom majú diváci možnosť vychutnať si hneď dve premiéry.

Prvou je novo naštudovaná inscenácia Kupec benátsky v réžii Romana Poláka. Preklad hry pochádza z tvorivej dielne Ľubomíra Feldeka, ktorý ho špeciálne pripravil pre Letné shakespearovské slávnosti. Hlavné úlohy stvárňujú Bolek Polívka, Marián Zednikovič, Anna Polívková a Jan Přeučil.

Ďalšou premiérou na Letných shakespearovských slávnostiach je inscenácia Večer trojkráľový v réžii Viktora Polesného s Miroslavom Táborským, Aloisom Švehlíkom, Jitkou Schneiderovou a ďalšími známymi českými hercami.

Program Letných shakespearovských slávností v Bratislave
1. 7. – 20. 7. 2005 20.30 hod. Kupec benátsky
25. 7. – 28. 7. 2005 20.30 hod. Hamlet
1. 8. – 5. 8. 2005 20.30 hod. Večer trojkráľový

Generálnym partnerom Letných shakespearovských slávností je skupina PPF, do ktorej patrí aj spoločnosť Home Credit. "Letné shakespearovské slávnosti sa už po piaty raz predstavujú aj na Slovensku a som veľmi rád, že sa na nich môžeme ako partner zúčastniť. Verím, že predstavenia sa budú divákom páčiť a vo veľkom počte navštívia nádvorie bratislavského hradu," hovorí generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Home Credit Slovakia Mgr. Michal Jonák.