preload obrazku pro baner

Novou HR riaditeľkou Home Creditu je Kateřina Saparová

Pridané

06.12.2017

Kateřina Saparová je novou personálnou riaditeľkou spoločnosti Home Credit. Na pozícii chief HR officer strieda Janu Šufajzlovú. Zodpovedná bude za vytvorenie a naplnenie personálnej stratégie, ktorá vychádza z aktuálnych potrieb spoločnosti. Home Credit už niekoľko rokov úspešne rozvíja aktivity v oblasti finančných technológií a stojí za celým radom inovácií, ktoré menia a posúvajú trh. "V súčasnej dobe je v celom HR svete jednou spoločnou výzvou nábor špecialistov, prakticky do všetkých odborov. U nás je najbližšie obdobie v znamení náboru odborníkov z oblasti IT a online biznisu. S tým súvisí posilnenie prezentácie Home Creditu na pracovnom trhu, počnúc kariérnym webom, cez sociálne siete, veľtrhy, až po spoluprácu so školami, " uvádza Kateřina Saparová.

 

Svoju stratégiu Kateřina Saparová stavia na kreatívnym a hlavne ľudskom prístupe vo všetkých oblastiach HR - od náboru nových zamestnancov, cez ich rozvoj a prácu s talentami, až po udržanie tých súčasných. "Jednou z dôležitých úloh je tiež nastavenie HR procesov tak, aby všetko, čo robíme, podporovalo biznis správne, užívateľsky príjemne a v neposlednom rade nákladovo efektívne," dopĺňa K. Saparová.

 

Kateřina Saparová má viac ako 15 rokov skúseností v oblasti riadenia ľudských zdrojov. Do Home Creditu prichádza zo skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, kde zodpovedala za riadenie personálnej oblasti celej skupiny. Skúsenosti získala tiež v spoločnostiach Honeywell alebo eBanka. Kateřina Saparová vyštudovala psychológiu na Univerzite Palackého v Olomouci. Manažérske vedomosti načerpala pri štúdiu personálneho manažmentu na Cambridge Business School.

Foto: Kateřina Saparová