Novým šéfom Home Creditu je Václav Horák • Home Credit Slovakia, a.s.

Novým šéfom Home Creditu je Václav Horák

01. 08. 2017

Slovenský Home Credit má od 1. augusta nového predsedu predstavenstva. Václav Horák na tomto poste strieda Davida Bystrzyckého, ktorý riadil spoločnosť v uplynulých šiestich rokoch.

Václav Horák sa ujíma vedenia slovenského Home Creditu a preberá všetku agendu riadenia spoločnosti. Už od 10. júla riadi Home Credit taktiež v Českej republike. V posledných troch rokoch zastával pozíciu CIO (regionálny riaditeľ pre IT) v skupine BNP Paribas Personal Finance Central Europe. Václav Horák má viac ako 25 rokov skúseností vo finančnej oblasti. Stál pri zrode spoločností Cetelem Slovensko a Cetelem ČR, v ktorej bol 9 rokov generálnym riaditeľom.

 

Nový predseda predstavenstva Home Creditu vyštudoval Vysokú školu chemicko-technologickú v Prahe a absolvoval postgraduálne štúdium bankovníctva na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Pracovné a manažérske skúsenosti získal v Agrobanke a v Bankovom dome Skala.

 

V. Horák je ženatý, má tri deti. Rád cestuje, vo voľnom čase hrá bedminton, squash a florbal a jeho veľkým koníčkom je tiež zberateľstvo.

 

David Bystrzycki si naplánoval ročné voľno, po ktorom sa plánuje vrátiť do skupiny PPF.

 

Foto: Václav Horák