Riaditeľom divízie IT Home Creditu je Miroslav Červenka • Home Credit…

Riaditeľom divízie IT Home Creditu je Miroslav Červenka

28. 06. 2017

Miroslav Červenka sa stáva riaditeľom novovytvorenej divízie IT slovenského a českého Home Creditu. Súčasne je novým členom top manažmentu spoločnosti. Zameria sa na implementáciu novej firemnej IT architektúry.

 

Miroslav Červenka obsadzuje pozíciu riaditeľa divízie IT slovenského a českého Home Creditu a stáva sa členom top manažmentu spoločnosti. Jeho hlavnou úlohou bude rozvíjať agilné prístupy a metodiky, ktoré výrazne urýchlia IT vývoj v spoločnosti a súčasne umožnia pružne reagovať na zmeny požiadaviek v priebehu vývojového cyklu. Súčasťou tejto úlohy bude aj definovanie a zavedenie novej IT architektúry, ktorá bude odrážať rýchlo sa meniaci technologický a biznisový svet. V novovytvorenej divízii nájdu uplatnenie skúsení programátori a ďalší IT špecialisti. "V informačných technológiách musíme byť schopní rýchlejšie ako kedykoľvek predtým zavádzať nové funkčnosti a zároveň poskytovať stabilné prevádzkové prostredie. Mojou úlohou a zároveň veľkou výzvou je skĺbiť tieto protichodné požiadavky do funkčného celku, " dopĺňa Červenka.

 

Miroslav Červenka prichádza do Home Creditu zo spoločnosti Fortuna, kde viedol oddelenie vývoja biznis systémov. Väčšinu svojho profesionálneho života pôsobil vo finančných inštitúciách. Pracoval napríklad v GE Money Bank (dnes Moneta Money Bank) a ING.

 

Je absolventom strojníckej fakulty Vysokého učení technického v Brne, kde študoval odbor lietadlové technológie. Vo voľnom čase rád športuje, predovšetkým hrá tenis a behá. Miluje hudbu, v ktorej sa zaujíma nielen o tvorbu z minulého storočia, ale aj o posledné hudobné novinky.