Ako finančne zvládnuť prírastok do rodiny

"Každý týždeň niekoľko tisíc za plienky, detskú kozmetiku, kaše a ďalšiu výživu. Mesačne potom ďalšie výdavky za oblečenie, hračky a nákupy v lekárni. Ďalej pravidelné platby za kurzy cvičenia mamičiek s deťmi a návštevy detských centier. A to už máme za sebou obstaranie postieľky, kočíka a autosedačky, a pred sebou zariadenie detskej izby, kúpu vozíka za bicykel a ďalšie a ďalšie veci, bez ktorých sa len ťažko zaobídeme. "

"Kde na to máme brať z materskej a z jedného priemerného príjmu?"

Ako finančne zvládnuť prírastok do rodiny

Posťažoval si pred časom kolega zaskočený tým, ako sa narodením dlho očakávaného dieťaťa zmenila finančná situácia jeho rodiny. Nielen že mu nezostávajú žiadne peniaze na to, aby mohol aspoň časť peňazí ušetriť, ale v niektorých mesiacoch si musí požičať od priateľov alebo rodiny.

Áno, rodičovstvo prináša okrem veľkej radosti aj veľa nákladov navyše. Ak sa ocitnete v podobnej situácii ako on a výdavky spojené so starostlivosťou o dieťa Vám začínajú prerastať cez hlavu, máte niekoľko možností.

Sporte si alebo zarábajte viac

Predovšetkým tehotenstvo trvá spravidla 9 mesiacov, takže sa na túto zmenu dá pripraviť, aby nás nezasiahla ako rana z čistého neba. Ak počatie plánujete dlhšiu dobu, je dobré si postupne vytvárať finančnú rezervu, ktorá Vám očakávané náklady pomôže aspoň z časti pokryť.

Ďalšou možnosťou je poobzerať sa po práci, ktorá by Vám zaistila vyšší príjem. Ak sa Vám nepodarí ani jedno, môžete sa vydať cestou znižovania ostatných životných nákladov, s ktorou však pôjde ruka v ruke znižovanie Vašej životnej úrovne. Ak si životnú úroveň chcete zachovať bez pomoci známych či príbuzných, máte možnosť využiť niektorý z úverových produktov, ktorý Vám pomôže podobnú situáciu dlhodobo prekonávať.

Skúste si chytro požičať

Najvhodnejším riešením môže byť tzv. kontokorent alebo kreditná karta. Kontokorent - povolené prečerpanie na Vašom bankovom účte - Vám umožní vo chvíli, keď sa s peniazmi dostanete na nulu, plynule prejsť do mínusu. Za peniaze, ktoré vyčerpáte nad rámec svojho zostatku na karte, samozrejme zaplatíte banke úrok. Ak si chcete krátkodobo - do Vašej ďalšej alebo maximálne o dve výplaty - požičať a neplatiť nič navyše, dohodnite si kreditnú kartu. Tá umožňuje vrátiť peniaze, ktoré z karty využijete, počas bezúročného obdobia. To je spravidla okolo 50 dní, kedy môžete peniaze využívať bezplatne.

Pomôcť Vám môžu tieto produkty

Premia karta Home Credit

S Premia kartou jednoduchým nakupovaním zbierate prémiové €, ktoré Vám budú automaticky raz mesačne prevedené na Váš úverový účet a znížia tak Vašu celkovú dlžnú čiastku. Navyše máte nárok na zľavy v širokej sieti obchodov

 • nemusíte mať svoje vlastné peniaze a môžete si už dnes kúpiť to, čo potrebujete
 • v obchodoch označených logom Premia získate okamžitú zľavu až 15%
 • bezúročné obdobie na bezhotovostné platby / nákupy až 51 dní.
Viac informácií o karte
Požiadať o kartu

Hotovostná pôžička

Ak dávate prednosť klasickej pôžičke, vezmite si tú našu. Môžete si ju zjednať on-line, telefonicky alebo osobne.

 • požičiame Vám 400 až 6 000 EUR
 • bez ručiteľa
 • ak s ňou nebudete spokojní, môžete pôžičku zrušiť
Viac informácií o pôžičke
Požiadať o pôžičku

Súvisiace pojmy

 • Úrok Je peňažitá odmena, ktorú nám platíte za požičanie peňazí. Výška úroku je závislá od výšky istiny …

Kontakty

 • Klientska linka
  0800|608|708
 • Klientska linka pre auto
  800|456|789
Kontaktné údaje