Nákup nového auta z druhej ruky

Dodnes, keď si na to spomeniem, sa mi chveje hlas. Volám do autoservisu, ako to vyzerá s mojím dlhoročným parťákom na cestách, s nádejou, že tisícka na opravu bude stačiť. Dozvedám sa ale nemilosrdnú pravdu: "Kúpte si niečo lepšie, toto je odpísané".

S tým som sa samozrejme nezmieril. Nechal som staručkého Forda odtiahnuť do iného servisu, kde mi naopak povedali to, čo som počuť chcel: dáme Vám ho do poriadku a bude vyzerať aj jazdiť ako nový. A potom mi predložili kalkuláciu. Pár dní na to som mal miesto legendárneho vozidla, za ktoré som v osemnástich minul všetky peniaze (mojich rodičov), potvrdenie o jeho ekologickej likvidácii.

Nákup nového auta z druhej ruky

Možno aj Vy ste v situácii, keď Vám doslúžilo auto, a chystáte sa kúpiť si nové. Ak nemáte dostatok peňazí alebo sa nechcete zadlžiť na mnoho rokov dopredu, poohliadnete sa najskôr po nejakom "ako" novom aute na webe alebo v autobazári.

Opatrnosť sa vypláca

Pri kúpe ojazdeného auta nie je opatrnosti nikdy nazvyš. Skôr, než sa pre kúpu definitívne rozhodnete, odporúčame nechať si vybrané auto prehliadnuť odborníkom. Vyhnete sa tak nepríjemnému prekvapeniu pri odhalení nejakej tej skrytej závady v čase, keď auto bude už Vaše.
Ak je vozidlo v poriadku a nebudete ho platiť v hotovosti, prichádza na rad výber jeho financovania. Do úvahy prichádza leasing alebo úver. U leasingu Vám auto nepatrí spravidla až do doby, kedy ho splatíte, ale aj tak za neho nesiete zodpovednosť. Naopak úver funguje rovnako jednoducho ako nákup na splátky, keď je tovar Váš už od prvého okamihu.

Nemusíte mať ani cent

Rad poskytovateľov autoúverov umožňuje kúpiť si auto na splátky aj bez akejkoľvek platby na mieste. To ocenia hlavne tí, ktorí o pôvodné vozidlo prišli náhle a nemajú žiadnu finančnú rezervu. Nemusíte sa báť ani veľkého dlhu, pretože úver dostanete aj na autá až 12 rokov staré, ktorých kúpna cena je veľmi nízka. Vďaka týmto možnostiam môžete mať nové auto už za niekoľko dní po tom, čo ste so starým museli rozlúčiť.

Pomôcť Vám môžu tieto produkty

Úver Ideal Credit

Využite zaistený účelový úver na osobné i úžitkové autá určený nielen pre fyzické, ale aj právnické osoby.

  • výška úveru už od 30 000 Sk, voliteľná doba splácania od 2 do 7 rokov
  • priama platba na mieste už od 0%
  • flexibilná výška splátok podľa splátkového kalendára
Viac informácií o autoúvěru
 

Hotovostná pôžička

Ak dávate prednosť klasickej pôžičke, vezmite si tú našu. Môžete si ju zjednať on-line, po telefóne alebo osobne.

  • požičiame Vám 10 000 až 150 000 Sk
  • nepotrebujete ručiteleľa
  • ak s ňou nebudete spokojní, môžete pôžičku zrušiť
Viac informácií o pôžičke
Požiadať o pôžičku