Sťahovanie? To je hračka, keď na to máte

Zabaliť celé svoje živobytie do papierových krabíc a presťahovať sa nespôsobuje len duševný, ale často aj finančný otras. Situácia často vyzerá takto: Našli ste si na prenájom väčší byt. Zaplatili ste províziu realitke, kauciu vo výške dvoch nájmov majiteľovi bytu a sťahovaciu firmu. Zostali Vám prázdne vrecká a hlboké mínus na účte.

Sťahovanie? To je hračka, keď na to máte.

Nový byt má ale na rozdiel od toho predchádzajúceho, ktorý ste si prenajímali aj so zariadením, iba kuchynskú linku. Takže ak počítame len to najnutnejšie, budete si musieť zaobstarať aspoň posteľ, skriňu, stôl a stoličky a práčku (no dobre, taky televízor), aby ste mohli zase začať bývať ako ľudia.

Skúste bazáre a kamarátov

Ak nie ste nároční, opýtajte sa vo svojom okolí, či niekto z príbuzných alebo priateľov nemá zrovna to, čo vám chýba, schované niekde na povale. Ak je Vám trápne niekomu hovoriť, že ste bez peňazí, obíďte najbližšie bazáre s nábytkom a elektronikou, kde kúpite všetko, čo potrebujete, za pár eur.

Vezmite si účelový úver, pôžičku alebo niečo medzi

Ak ale netúžite spať na preležaných matracoch a jesť pri poškiabanom stole, môžete si požičať. Ak platí, že nechcete s prosbou o pomoc obchádzať svojich známych, zájdite si pre peniaze do banky alebo si chýbajúci nábytok a práčku kúpte jednoducho na splátky. Ak máte ale obavy, že peniaze z pôžičky sa Vám rozkutáľajú skôr, než si stihnete kúpiť to, na čo si ju beriete, voľte radšej nákup na splátky. Nevýhodou je, že ak si každý kúsok vyberiete v inom obchode, budete musieť uzatvoriť spotrebiteľský úver na každý tovar zvlášť. Riešením je špeciálna karta k nákupom na splátky, na ktorú si môžete vziať na splátky rôzny tovar v rôznych obchodoch a ktorá pre drobné nákupy funguje zároveň ako kreditka.

Pomôcť Vám môžu tieto produkty

Nákup na splátky

Kúpte si tovar, ktorý si chcete kúpiť, na splátky s Home Creditom. Splátkový predaj poskytujeme v širokej sieti kamenných obchodov a e-shopov.

  • k nákupu na splátky Vám stačia len dva doklady
  • nepotrebujete ručiteľa
  • priama platba na mieste od 0%
Viac informácií o nákupe na splátky
 

Karta Desatina

Jedinečná karta, ktorá umožňuje jednoducho nakupovať na splátky. Príde Vám vhod, ak chcete opakovane využívať splátkový predaj - len s ňou totiž nemusíte uzatvárať zmluvu v každom obchode zvlášť.

  • každý nákup splácate v pevných splátkach po desatinách jeho ceny (platí pre nákupy nad 2 000 Sk)
  • môžete si pred kúpou z hlavy spočítať, koľko budete splácať
  • bez akejkoľvek priamej platby v hotovosti
Viac informácií o karte Desatina
 

Súvisiace pojmy

  • Účelový úver Je druh úveru, ktorý môžete využiť len na financovanie vopred stanoveného konkrétneho tovaru alebo…

Kontakty

  • Klientská linka
    840|155|155
Kontaktné údaje